Hej Płaczolina!

Płaczolina w Wielkim Świecie

Wpis

niedziela, 19 kwietnia 2015

Kup sobie szczęście na wiosnę

"Pokochaj siebie na wiosnę" - krzyczy reklama na siłowni.

Już za 190 zł nauczą cię, że nie musisz być idealną, nie musisz mieć wysokiej pozycji w pracy przed trzydziestką, wiedzieć, dlaczego jarmuż jest zdrowy, dobierać zawsze ubrań do sylwetki a makijażu do urody, fryzury i butów. Nie musisz mieć czysto codziennie, płaskiego brzucha i cycków aż pod brodę.

Już za 190 zł pokażą ci, że możesz mieć plany i nadzieje.

Niecałe 200 stówy nauczą cię szacunku do samej siebie.

 

Tylko czy nie można się tego nauczyć za darmo?

 

 

Żyjemy w czasach poradników, warsztatów i coachów. Jak nie wiesz, jak być szczęśliwym w związku, jak wykorzystać swoją inteligencję emocjonalną, jak być asertywnym, jak piąć się po szczeblach kariery, jak rzucić karierę i wyjechać w Bieszczady, nie przejmuj się. Pójdź na warsztat albo kup książkę.

Jak jesteś bogatszy, zatrudnij sobie coacha. Powie ci, co sam już wiesz, tylko zgarnie za to kasę. Niemałą. Może wtedy uwierzysz w to, co już wiesz. Bo skoro drogie, to musi być dobre, 

 

A swoje przekonania i wiedza, to jakieś nie takie. Bo nie poparte certyfikatem trenera osobistego, instruktora kariery czy mówcy motywacyjnego. I za darmo. Tanie znaczy. A co tanie to takie jakieś niefajne.

 


Z drugiej jednak strony my kobiety bardzo dobrze wiemy, jak siebie niekochać. Mamy lata doświadczenia w staraniu się być boginiami w domu, pracy, łóżku. Codziennie certyfikujemy się w wyrzutach sumienia, że nie jesteśmy wystarczająco dobrymi matkami, żonami, kochankami, pracownicami, kucharkami, czytelniczkami, kierowcami, sprzątaczkami, opiekunkami, siostrami, córkami, ciotkami. Wyrzucamy sobie te dwie minuty na kawie i nowy lakier do paznokci. Zawsze co swoje, odkładamy na potem. Bo dzieci, rodzina, praca. Bo to takie głupie marzenie tylko, bo w tym wieku to przecież, bo matce nie wypada, bo mąż ciężko pracuje, bo ktoś musi, a kto, jak nie ja?

 

Może jednak ten coach to nie taki głupi pomysł. Tylko tym coachem, babo, powinnaś być ty sama!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
hej_placzolina
Czas publikacji:
niedziela, 19 kwietnia 2015 22:56

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość Justyna K napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2015/04/19 23:10:17:

  Oj zgadzam sie, zgadzam... od dzis oszczedzam na wymarzony ekspress do kawy ;)

 • hej_placzolina napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/19 23:12:47:

  Trzymamy za słowo.
  Za jakiś czas masz zaraportować, że ekspres zakupiony! ;-)

 • nazumi13 napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/20 00:10:42:

  Ja też się zgadzam. Szczęścia nie można sobie kupić...a coaching to niestety dość łatwy chleb i czasami też pokusa ingerowania w czyjeś życie.

 • omm napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/20 21:38:19:

  Ha! A wystarczyło by być...wystarczającą przecież :)
  To domena Polaków niestety, brak zaufania do siebie, do własnej inteligencji, a do tego musimy obowiązkowo być jacyś. Przychodzi refleksja, oj przychodzi ale często krótko w nią wierzymy. Można samemu, ale zapłacone jest bardziejsze. Jest też druga strona medalu, samemu nie zawsze widzi się problem.

 • Gość Niezaradna napisał(a) z *.serv-net.pl komentarz datowany na 2015/04/21 01:32:29:

  Dobry kołcz Ci wytłumaczy, że nie możesz być swym własnym kołczem! I że cała rzecz w tym, by pójść tą właściwą, świetlistą ścieżką. Ona powiedzie Cię prosto... ku wydaniu kupy kasy.

  My. Kobiety. Dające się zbić z tropu, niepewne i bez wiary we własne wartości.

  Nasza moc w tym, by córkom dać wiatr w żagle. Żaden trener ich nie nabierze.

 • aga707memnon napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/21 15:43:04:

  Zgadzam się w pełni. Tylko wiesz jak to działa - jest popyt, jest podaż. W dzisiejszych czasach im ludzie mniej myśla tym lepiej, bo łatwiej będzie im wmówić co i jak mają robić. A jeśli jeszcze słono zapłacą to już zupełnie produky, nawet najbardziej beznadziejny, staje się best of the best. Ja tam chyba wolę być tym super coachem dla siebie, a te stówki wydać za jakiś czas na wypad w gory na przykład. Pozdrawiam i super, że zachęcasz do myślenia ;)

 • martyna858 napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/21 15:44:38:

  może p. Chodakowska i jej filmiki na yt pomogą

 • blogierka napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/26 12:07:10:

  Amen.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny