Hej Płaczolina!

Płaczolina w Wielkim Świecie

Wpisy

 • niedziela, 19 kwietnia 2015
  • Kup sobie szczęście na wiosnę

   "Pokochaj siebie na wiosnę" - krzyczy reklama na siłowni.

   Już za 190 zł nauczą cię, że nie musisz być idealną, nie musisz mieć wysokiej pozycji w pracy przed trzydziestką, wiedzieć, dlaczego jarmuż jest zdrowy, dobierać zawsze ubrań do sylwetki a makijażu do urody, fryzury i butów. Nie musisz mieć czysto codziennie, płaskiego brzucha i cycków aż pod brodę.

   Już za 190 zł pokażą ci, że możesz mieć plany i nadzieje.

   Niecałe 200 stówy nauczą cię szacunku do samej siebie.

    

   Tylko czy nie można się tego nauczyć za darmo?

    

    

   Żyjemy w czasach poradników, warsztatów i coachów. Jak nie wiesz, jak być szczęśliwym w związku, jak wykorzystać swoją inteligencję emocjonalną, jak być asertywnym, jak piąć się po szczeblach kariery, jak rzucić karierę i wyjechać w Bieszczady, nie przejmuj się. Pójdź na warsztat albo kup książkę.

   Jak jesteś bogatszy, zatrudnij sobie coacha. Powie ci, co sam już wiesz, tylko zgarnie za to kasę. Niemałą. Może wtedy uwierzysz w to, co już wiesz. Bo skoro drogie, to musi być dobre, 

    

   A swoje przekonania i wiedza, to jakieś nie takie. Bo nie poparte certyfikatem trenera osobistego, instruktora kariery czy mówcy motywacyjnego. I za darmo. Tanie znaczy. A co tanie to takie jakieś niefajne.

    


   Z drugiej jednak strony my kobiety bardzo dobrze wiemy, jak siebie niekochać. Mamy lata doświadczenia w staraniu się być boginiami w domu, pracy, łóżku. Codziennie certyfikujemy się w wyrzutach sumienia, że nie jesteśmy wystarczająco dobrymi matkami, żonami, kochankami, pracownicami, kucharkami, czytelniczkami, kierowcami, sprzątaczkami, opiekunkami, siostrami, córkami, ciotkami. Wyrzucamy sobie te dwie minuty na kawie i nowy lakier do paznokci. Zawsze co swoje, odkładamy na potem. Bo dzieci, rodzina, praca. Bo to takie głupie marzenie tylko, bo w tym wieku to przecież, bo matce nie wypada, bo mąż ciężko pracuje, bo ktoś musi, a kto, jak nie ja?

    

   Może jednak ten coach to nie taki głupi pomysł. Tylko tym coachem, babo, powinnaś być ty sama!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (8) Pokaż komentarze do wpisu „Kup sobie szczęście na wiosnę”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hej_placzolina
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 kwietnia 2015 22:56

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny